4. klasse: SKAP


Kunstprosjekt for 4. klassinger 8. og 15. november kl 13.30-15.30.
 

 

 

Bli med på kunstverksted i kirka
Glassmalerier, vevde tepper, sølv, treskjæring, statuer og storslagen musikk … I hundrevis av år har kunstnere blitt inspirert av fortellingene i Bibelen og troen sin til å lage flotte kunstverk. Nå er det din tur! Vi inviterer deg som går i 4. klasse til et kunstprosjekt der du får prøve deg som ekte grafiker. Årets tema er «skapelsen». Grafiker Anita Tjemsland hjelper oss trinn for trinn slik at du får laget ditt eget grafiske trykk. Dette blir gøy!

 


Skap er et trosopplæringssamarbeid mellom menighetene Domkirken/St.Petri og Kampen
Du kan få din foresatte til å melde deg på via epost, og ring gjerne hvis dere lurer på noe! Prisen er kr 100,- som dekker materiell. Kunstverkstedet foregår i Kampen kirke, Seehusens gate 47.


OBS! Vi arrangerer følge fra Våland og Eiganes. Ønsker du å være med i følgegruppa skriv «ønsker følgegruppe» i eposten. Du får info om tidspunkt og møtested etter påmelding.

Vi gleder oss – velkommen!

Tilbake